Menteşe Kaymakamlığında Önemli Toplantı

Menteşe Kaymakamlığı 'nda ''Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri'' isimli anlamlı bir toplantıya imza atıldı.

Menteşe Kaymakamlığında Önemli Toplantı

Menteşe Kaymakamlığı 'nda ''Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri'' isimli anlamlı bir toplantıya imza atıldı.

Menteşe Kaymakamlığında Önemli Toplantı
Editor: Erdal Özçelik
11 Eylül 2018 - 18:25

Gonca Alemdar

Mugla Araştırma Müdürü

Ülkemiz genelinde olduğu gibi Menteşe İlçesi 'inde de 2018 - 2019 Eğitim ve öğretim sezonunun sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için  birbirinden farklı ve anlamlı güvenlik tedbirleri planlanarak uygulamaya geçiliyor.
Bu bağlamda Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız 'ın makamında ''Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri'' isimli anlamlı bir toplantıya imza atıdı.
Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız 'ın başlandığı 'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, Menteşe İlçe Jandarma Komutan Vekili Turan Kaya, Menteşe İlçe Milli Eğitim Hüseyin Şen ve Menteşe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Muzaffer Uzar 'ın da  hazır bulundu.
Toplantının başlangıcında katılımcılara 5395  Sayılı Çocuk Koruma Kanunu , 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu, 2559 Polis Vazife ve Salahiyat Kanunu, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, 04.09.2018 Tarihli İller İdaresi Genel Müdürlüğü 'nün Okuluuar ve Çevrelerinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri konulu bakanlık emir yazısı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Menteşe İlçesinde polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinde bulunan okullar, bu okulların kamera sistemleri ve planan güvenlik tedbirleri tek tek görüşülürken, ileriki günlerde uygulanmasına geçilecek yeni güvenlik tedbirleri de planlandı.

Toplantı sonunda Menteşe İlçe Kaymakamı bir önceki dönemde Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından alınan güvenlik tedbirlerinin büyük bir kararlılık ve özveri ile uygulanmasından dolayı sorunsuz bir şekilde eğitim ve öğretimin tamamlandığını belirterek aynı kararlılık ve özverinin 2018 -2019 Eğitim ve öğretim döneminde de sergilenmesini istedi.
polishaberleri.org
 

Bu haber 1099 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum