100. Yıl Marşı yarışmasında ödül sahibini buldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 100. yıl etkinlikleri kapsamında 100. Yıl Marşı yarışması düzenlendi.

100. Yıl Marşı yarışmasında ödül sahibini buldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 100. yıl etkinlikleri kapsamında 100. Yıl Marşı yarışması düzenlendi.

100. Yıl Marşı yarışmasında ödül sahibini buldu
Editor: Mehmet Altunova
13 Kasım 2023 - 17:38

Mehmet POLAT / Haber Müdürü


Marş yarışmasının sonucunda birinci seçilen marş, hem sözleriyle hem de melodisiyle dinleyicilerden tam not aldı. Marşın içeriği, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesi, milli birlik ve beraberlik vurgusu ve Türk milletinin gücü gibi önemli temayı içeriyor. Aynı zamanda, Türkiye’nin geçmişten günümüze uzanan büyük başarılarını ve geleceğe olan umut ve inancını da yansıtan bir anlatımla kaleme alındı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından konuya dair yapılan açıklama şu şekilde:

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 100. yıl etkinlikleri kapsamında ülkenin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini nesillerden nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen 100. Yıl Marşı yarışması, “Yazma Sırası Sende!” başlığıyla 29 Aralık 2022’de çağrıya çıkılmış ve katılımcıların gönderdikleri arasından güfte ve beste yarışması tamamlanmıştı. 100. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen Yüzüncü Yıl Marş Yarışmasına www.yuzuncuyilmarsyarismasi.com sitesi üzerinden başvurular yapılmıştı. Projeye 400’ün üzerinde eser katılmış ve bu eserlerin arasından ilk dört eser derecelendirilmişti. Birbirinden yetenekli katılımcılar arasından kazanan marş, Türk milletinin gurur ve coşkusunu en iyi şekilde yansıtan bir yapıya sahiptir.

İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 100. Yıl Marşı Yarışması’nda birinci seçilen eser ilk kez, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kamuoyunun beğenisine sunulmuştur. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 100. Yıl Marşı için gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ve jüri özel ödülüne layık görülen eserlerin sahiplerine ödülleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından takdim edildi.

Birinciliğe layık görülen, sözleri İlker Kömürcü’ye, bestesi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına ait olan eser; CSO, MSB Armoni Mızıkası, MSB Mehteran Birliği, Kara Kuvvetleri Bandosu, Hava Kuvvetleri Bandosu, Deniz Kuvvetleri Bandosu, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bandosu tarafından seslendirildi. 100. Yıl Marşı olarak kabul edilen eser büyük beğeni topladı.

Marş, 100. Yıl Kutlamaları etkinlikleri sırasında birçok farklı platformda ve etkinlikte kullanıldı. Özellikle resmi törenlerde ve kutlama etkinliklerinde marş, heyecan ve coşku dolu bir atmosfer oluşturmaya yardımcı oldu. Türk milletinin ortak değerlerine vurgu yapması ve milli birlik ruhunu canlı tutması, marşın büyük beğeni toplamasında etkili oldu. Sosyal medya platformlarında da büyük ilgi gören bu marş, Türk milletinin ortak sesi ve coşkusu haline geldi.

İletişim Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen 100. Yıl Marş Yarışması’nın sonucunda ortaya çıkan kazanan marş, Türkiye'nin 100. yıl kutlamalarına unutulmaz bir anlam kattı. Türk milletinin birlik, beraberlik ve milli değerlere olan bağlılığını yansıtan bu marş, uzun yıllar boyunca Türk milletinin gururla söyleyeceği bir eser olarak hafızalarda kalacak.”

Marşın yer aldığı platformlar şu şekilde:

https://open.spotify.com/track/3CtQQQIub1zx3y8mSOqqzP?si=Q2Mfo2NFTXGsusfgOG_em

https://music.apple.com/tr/album/100-y%C4%B1l-mar%C5%9F%C4%B1-single/1716065808?l=tr

https://fizy.in/SFopD

https://www.muud.com.tr/ss/1842101/11255041

https://music.apple.com/tr/album/100-y%C4%B1l-mar%C5%9F%C4%B1-single/1716065808?l=tr

Bu haber 12371 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum