Çankırı Narkotik Şube 2020/Ocak Faaliyetleri

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı

Çankırı Narkotik Şube 2020/Ocak Faaliyetleri

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı

Çankırı Narkotik Şube 2020/Ocak Faaliyetleri
Editor: Erdal Özçelik
13 Ocak 2020 - 22:00

Çankırı Emniyet Müdürlüğü


        Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik her türlü mücadele çok yönlü olarak devam etmektedir. Bu kapsamda NSM-KOM Şube Müdürlüklerince;
         04.01.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde F.Ç. ve K.T. isimli şahısların üzerlerinde yapılan arama sonucunda 11,45 gr ESRAR, S.K. ve İ.Y. isimli şahısların üzerlerinde 2,20 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce F.Ç. ve K.T. ile S.K. ve İ.Y. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır. 
        05.01.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde D.C.E. isimli şahsın üzerinde yapılan kaba üst araması sonucunda 1,10 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce D.C.E. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır. 
        07.01.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde E.Ö. isimli şahsın üzerinde yapılan kaba üst araması sonucunda 0,66 gr ESRAR maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce E.Ö. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır. 
         09.01.2020 günü yapılan çalışmalar neticesinde R.Y., E.U., M.D. ve S.C. isimli şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan arama sonucunda 125,8 gr SENTETİK KANNABİNOİD maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce R.Y., E.U., M.D. ve S.C. isimli şahıslara “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak yada Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır. 
 

Bu haber 162 defa okunmuştur.