Çotanak Off Road ekibi Cizre’de İlki yaşattı

Çotanak Off Road ekibi Cizre'de İlk Defa Off-Road Heyecani yaşattı

Çotanak Off Road ekibi Cizre’de İlki yaşattı

Çotanak Off Road ekibi Cizre'de İlk Defa Off-Road Heyecani yaşattı

Çotanak Off Road ekibi Cizre’de İlki yaşattı
Editor: Mehmet Altunova
03 Aralık 2023 - 18:41

Yeliz ÇEVİK / Giresun İl Temsilcisi


Giresun Cotanak Off-Road Kulübü, Cizre'de düzenlenen off-road etkinliğiyle adrenalini doruklara taşıdı. Sirnak Valiliği ve Cizre Kaymakamlığı tarafından organize edilen bu heyecan verici etkinlik, off-road tutkunları ve binlerce izleyici tarafından coşkuyla karşılandı. Adana, Antalya, Ankara gibi şehirlerden katılan birçok off-road ekibi, özel ve zorlu parkurda araçlarını sürerek görsel bir şölen sundu.

Etkinlik, parkurdaki lastik, havuz, rampa, kaya, su çukuru, düzlük engeli gibi zorlayıcı unsurları içeriyor ve araçların bu engelleri aşma mücadelesi vermesini sağlıyor. Off Road yarışları ve Ekstrem parkuru Cizre'nin gençleri ve çocukları tarafından yogun ilgi gördü ve takip edildi. 

Cizre Kaymakamı Nazli Demir, bu etkinlikle ilgili olarak, "Cizre Kaymakamı Nazli Demir, "Cizre’de yeni yaşıyoruz.Bu anlamda bu ilkin öncülüğünü yapan Giresun Cotanak off road kulüp başkanı Akın Aras’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Cizre’miz ilk defa off-road ile tanisiyor. Bugün olusturdugumuz parkurda güzel bir yaris izleyeceğiz. İlk defa deneyimledik, gerçekten heyecan verici. Cizre’mizin çocuklarinin ve gençlerinin bu heyecana tanik olmasini istedik. Huzurla beraber böyle etkinliklerin önü de açilmis oldu. Valiligimiz öncülügünde böyle güzel bir etkinlige imza attik. Kazasiz belasiz güzel bir yaris olmasini temenni ediyorum. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ilçesiyiz. Gençlerimiz ne istiyorsa onlar neyi seviyorsa onu yapmaya çalisiyoruz" dedi.

Çotanak Off-Road Kulübü Baskani Akin Aras, Şırnak’a  geldikleri için duyduğu mutluluğu ve memnuniyeti dile getirerek;”Bugün Cizre merkezdeyiz. Çok büyük bir kalabalik ve heyecan var. Gençlerin gözünde çok büyük bir heyecan vardi. Parkurun civari komple dolmustu. Bayagi ilgi vardi, insanlar izlemeye yer bulamayip araçlarin üzerine çikmisti. Biz bu kadar kalabalik beklemezdik dogrusu. Cizre’mizde bugün bu off-road festivali ile güzel bir gün geçirdik. Desteklerinden dolayi sayin valimize ve kurum amirlerimize çok tesekkür ederiz. Özellikler Cizre halkini misafirperverligi için çok çok tesekkür ederiz. Dolu dolu 5 gün geçirdik, insallah tekrarini yapmak nasip olur" açiklamasinda bulundu.

Dereceye giren sporcular, düzenlenen törende Sirnak Valisi Cevdet Atay, Cizre Kaymakamı Nazli Demir ve Şırnak İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman tarafından kupa ile ödüllendirildi. Ayrıca, etkinlik kapsamında Giresun’dan Şırnak’a uzanan bir gönül köprüsü kuruldu, bu da etkinliğin sadece sporun ötesinde bir sosyal etkileşimi simgeliyor.

Gönül köprüsü projesi kapsamında düzenlenen ve 5 gün süren bu etkinliklikte Giresun’dan Şırnağa gönül köprüsü kuruldu.

Bu haber 16787 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum