Ampute Futbol A Milli Takımı 2024 Ampute Futbol Avrupa...
Müslüm SÖYLER

Müslüm SÖYLER

Müslüm SÖYLER / Radyo ve Televizyon Programcısı / Ampute Futbol Takımı Başkan Yardımcısı

Ampute Futbol A Milli Takımı 2024 Ampute Futbol Avrupa Şampiyonasına Hazırlanıyor

09 Mayıs 2024 - 11:18

Ampute Futbol A Milli Takım Teknik Direktörü İsmail Temiz, 1-8 Haziran tarihleri arasında Fransa'nın Haute Savoie Şehri’nde oynanacak Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası’na dair değerlendirmelerde bulundu. İsmail Temiz, şampiyona için Çorum'daki kampta yoğun bir tempoda ter döktüklerini dile getirdi. 

“Çorum'da bize bu güzel çalışma ortamını sağlayan Çorum Milletvekilimiz Sayın Yusuf Ahlatçı'ya, Milletvekilimiz Sayın Vahit Kayrıcı'ya, Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın'a, Valimiz Zülkif Dağlı'ya,
Çorumspor Başkanı Oğuzhan Yalçın'a ve Sungurlu Belediye Başkanımız Muhsin Dere’ye ayrıca bize Çorum’da misafirperverlik gösteren Çorum halkına şahsım ve takımım adına çok teşekkür ediyorum.

Ülkemizde ampute futbol ligleri bittikten sonra 1 Nisan’da çalışmalarımıza Riva Milli Takım Tesisleri’nde başladık. Bugüne kadar ekibim ve sporcu arkadaşlarım aile ortamında yoğun bi tempoda çok çalıştılar. Antrenman temposundan da çok memnunum. İngiltere ve Özbekistan ile de bu hazırlık sürecinde maç yapma fırsatı bulduk. İlk defa milli olan genç kardeşlerimizi de görme fırsatı bulduk. Zaten iyi de bir jenerasyona sahibiz. Bu hazırlık maçlarını da iyi futbol oynayarak kazanmamız, Avrupa Şampiyonluğu için bize umut verdi. Tek hedefimiz ülkemizin şanlı bayrağını Avrupa şampiyonasında zirveye çıkarmak. Milletimize bu gururu yaşatmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz . Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Sayın Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak, Bakan yardımcımız Hamza Yerlikaya ve TFF'nin destekleriyle, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Alparslan Erkoç ile beraber Ampute Futbolu geliştirmek ve Dünya'da zirvede tutmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Müslüm Söyler

Bu yazı 3339 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum